Kombajn kosmetyczny TEYDA

Kombajn kosmetyczny Teyda najnowszej generacji jest wszechstronnym, nowoczesnym urządzeniem. Pozwala on na wykonanie zabiegów z zakresu odmładzania, terapii przeciwtrądzikowej, terapii naczyniowej oraz przeciw przebarwieniom. Możliwości urządzenia łączymy z zabiegami manualnymi, co w rezultacie potęguje efekty zabiegów.

Oxybrazja

Oxybrazja, zwana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową. Jest to peeling mechaniczny, gdzie czynnikiem odpowiedzialnym za złuszczenie naskórka jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora. Oxybrazja jest skuteczną a zarazem bezpieczną formą złuszczania naskórka, przeznaczoną również do cer wrażliwych i alergicznych oraz naczyniowych, a także wspomaga leczenie trądziku różowatego. Zabieg ten jest pomocny w terapii przeciwtrądzikowej. Ułatwia usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok poprzez regulację wydzielanie sebum oraz działa antybakteryjnie. Oxybrazja posiada również działanie przeciwzmarszczkowe pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastycznych. Oprócz złuszczania w oxybrazji wykorzystuje się terapię zimnem, co hartuje i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Po zabiegu skóra jest wypoczęta, rozjaśniona oraz odświeżona. Jest to całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna forma złuszczania naskórka.

Mikrodermabrazja Diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest mechaniczną formą peelingu. Głowica pokryta warstwą diamentu jednocześnie połączona z pompą zasilającą ściera warstwę rogową naskórka. Intensywność zabiegu można kontrolować poprzez dobór odpowiedniej końcówki diamentu oraz regulację ciśnienia pompy. Mikrodermabrazja przeznaczona jest do skór tłustych, trądzikowych, z problemem łojotokowym oraz zaskórnikowym. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej sprawdza się również doskonale przy cerach wysuszonych, szorstkich, przy nadmiernym rogowaceniu skóry oraz po nadmiernej ekspozycji cery na słońce. Skóra dojrzała, z widocznymi oznakami starzenia się o obniżonej elastyczności oraz z widocznymi przebarwieniami również świetnie reaguje na powyższy zabieg. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, skóra staje się gładka, napięta, elastyczna, wyrównany jest koloryt cery. Mikrodermabrazja zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej naskórka, co intensyfikuje wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Zdecydowanie zaletą tego zabiegu jest fakt, iż jest to zabieg dla skór, które z różnych powodów nie tolerują peelingów chemicznych, kobiety w ciąży po konsultacji z lekarzem również mogą z niego korzystać. Mikrodermabrazja działa na skórę jak mikromasaż, pobudza krążenie oraz produkcję kolagenu i elastyny w skórze właściwej.

Ultradźwięki

Ultradźwięki to fale akustyczne o częstotliwości powyżej progu słyszalności uch ludzkiego. Wykorzystywane w kosmetyce wywołują szereg reakcji, które pozytywnie wpływają na skórę. Fale ultradźwiękowe umożliwiają składnikom aktywnym aplikowanym bezpośrednio na skórę, pokonać warstwę ochronną naskórka, dzięki temu potęgują efekt, jaki uzyskać można kosmetykami. Ultradźwięki to również głęboki mikromasaż skóry, który aktywizuje komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Zwiększa skuteczność i podnosi jakość zabiegów.

Peeling Kawitacyjny

Peeling kawitacyjny polega na oczyszczeniu skóry poprzez fale ultradźwiękowe, które aplikowane na zwilżoną skórę powodują powstanie zjawiska kawitacji, czyli pękania pod wpływem wysokiego ciśnienia pęcherzyków powietrza. Pozwala to na usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka i bakterii. Mikrowibracje ultradźwiękowe niszczą drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie i rozwój trądziku oraz stanów zapalnych. Peeling kawitacyjny może być stosowany praktycznie przy każdej cerze. Efekty po wykonaniu złuszczania ultradzwiękowego widoczne są natychmiast, skóra jest oczyszczona i odświeżona. Ujścia gruczołów łojowych są odblokowane, dzięki czemu zwiększa się w skórze absorpcja substancji aktywnych co w rezultacie potęguje efekty zabiegu pielęgnacyjnego. W odczuciach jest to zabieg całkowicie bezbolesny i przyjemny.

Sonoforeza

Sonoforeza to zabieg bezinwazyjny, polegający na wtłoczeniu w głębsze warstwy skóry substancji aktywnych przy wspomaganiu ultradźwięków. Zwiększają one aktywność komórkową, czyli wspomagają oddychanie komórkowe, aktywują metabolizm oraz zwiększają przepuszczalność błon komórkowych i powodują powstanie kanalików, którymi transportowane są substancje aktywne. Dzięki tym właściwościom dobierając odpowiednie kosmetyki możemy wspomagać zarówno terapie odmładzające, jak i przeciwtrądzikowe czy mające na celu uszczelnienie naczyń krwionośnych. Składniki aktywne wnikają do żywych warstw naskórka, co skutkuje rzeczywistym rezultatem zabiegowym. Sonoforeza powoduje również delikatny mikromasaż, który poprawia ukrwienie naskórka i regenerację uszkodzonych tkanek. Zabieg ten jest bezinwazyjny a w odczuciach bardzo przyjemny. Może być wykorzystywany przy pielęgnacji każdego rodzaju cery.

Liposukcja Ultradźwiękowa z Infrared

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg mający na celu redukcję złogów tłuszczu i cellulitu w newralgicznych obszarach podatnych na tego typu defekty tj. brzuch, uda, talia, biodra, ręce. Podczas liposukcji ultradźwiękowej komórki tłuszczowe zostają poddane zjawisku zwanym kawitacją, czyli powstałe pęcherzyki pod wpływem wysokiego ciśnienia rozrywają się w pobliżu komórek tłuszczowych, których zawartość jest uwalniana w formie emulsji i metabolizowana naturalnymi drogami. Dodatkowo światło Infrared powoduje poprawę trofiki tkanek, przekrwienie i odżywienie, co przyspiesza proces metabolizmu.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej odbywa się w dwóch etapach.

W pierwszej kolejności następuje oddziaływanie na cellulit, czyli usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ultradźwięki, które oddziaływają na błonę komórkową komórek tłuszczowych, powodują jej uszkodzenie. Komórki zaczynają się kurczyć. Wibracja ultradźwięków prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych, co sprawia iż jest ich automatycznie mniej i widoczny jest efekt usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Kolejny etap: rozbijanie tkanki tłuszczowej, drenaż limfatyczny, wzmocnienie elastyczności skóry.

Promieniowanie podczerwone powoduje wzrost temperatury w tkankach, a co za tym idzie szybszy metabolizm. Uwolniony tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe i poprzez układ limfatyczny i naczyniowy. Docierają do wątroby gdzie komórki tłuszczowe są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia.

Jest to zabieg bezinwazyjny, bezbolesny oraz krótkotrwały. Dodatkowym atutem terapii ultradźwiękami jest poprawa ukrwienia, elastyczności, odżywienia oraz regeneracji ciała.

Dermomasaż Podciśnieniowy

Dermomasaż podciśnieniowy łączy w sobie masaż mechaniczny z podciśnieniem, czyli zasysane fałdy skóry są jednocześnie rolowane poprzez ruchome kulki. Skutkuje to szeregiem reakcji, które powodują efekt odmładzający, ujędrniający, wyszczuplający i antycellulitowy.

Bipolarne Fale Radiowe

Bipolarne Fale Radiowe są prądami o częstotliwości radiowej, których obwód zamyka się w głowicy zabiegowej. Zabiegi z użyciem tej technologii są bezinwazyjne, bezbolesne i komfortowe. Stymulując skórę tego rodzaju prądami powodujemy powstanie ciepła endogennego pod wpływem którego fibroblasty są stymulowane do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem tej reakcji jest odzyskana przez skórę sprężystość i elastyczność. Efekty są natychmiastowe, dlatego zabieg jest często nazywany zabiegiem bankietowym. Zabieg ten przeznaczony jest do skór dojrzałych, z widocznymi oznakami starzenia się oraz w terapii przeciwstarzeniowej. Nasze urządzenie przystosowane jest również do wykonywania zabiegów na ciało przy użyciu fal radiowych. Efektem takiej terapii jest redukcja cellulitu oraz modelowanie sylwetki. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, jest to terapia bezpieczna, bezinwazyjna oraz bezbolesna.

Mezoterapia Bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem kosmetycznym, ułatwiającym przenikanie substancji aktywnych zawartych w preparatach w głębsze warstwy naskórka. Zabieg polega na wprowadzaniu substancji aktywnych do skóry w wyniku zjawiska elektroporacji. Mechanizm ten wykorzystuje transdermalny system terapeutyczny TTS, który polega na wprowadzeniu określonej substancji leczniczej do skóry właściwej. Podczas zabiegu wykorzystuje się optymalne połączenie sonoterapii (sonoforeza) z impulsami prądowymi (jonoforeza). Mezoterapia bezigłowa stanowi doskonałą alternatywę dla mezoterapii igłowej. Najczęstsze wskazania do powyższego zabiegu to terapia oraz profilaktyka przeciwzamarszczkowa. Z powodzeniem stosujemy również mezoterapię bezigłową w celu np. głębszego nawilżenia czy dotlenienia skóry i jest to zależne od substancji jaką wprowadzamy urządzeniem. Jest to zabieg bezinwazyjny, całkowicie bezpieczny oraz bardzo odprężający, efekty można podziwiać bezpośrednio po zabiegu.

Infuzja Tlenowa

Infuzja tlenowa to nowa nieinwazyjna metoda odmładzania skóry. Bazująca na hiperbarycznym tlenie za pomocą którego wprowadza się skoncentrowane składniki aktywne dobierane indywidualnie od potrzeb klienta. Przy użyciu aerografu, nawiewa się na skórę tlen, który dotlenia ją oraz poprawia mikrokrążenie. Dzięki temu cera staje się rozświetlona oraz nabiera kolorytu. Takie rozwiązanie pozwala na wtłaczaniu selektywnie dobranych składników do najgłębszych warstw naskórka. Zabiegi z zastosowaniem hiperbarycznego tlenu są niezastąpione w regeneracji, a efekty napiętej skóry stają się widoczne już po pierwszym zabiegu. Infuzja tlenowa jest zalecana dla osób z szarym kolorytem, a także z wrażliwością i utratą jędrności skóry. Infuzja tlenowa doprowadza do poprawienia metabolizmu w komórkach. Po zabiegu Infuzji tlenowej skóra wygląda zdrowiej oraz promienniej. Zabieg jest bezbolesny, skóra nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jedynymi przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu są stany zapalne skóry, opryszczka, alergie skórne, ciąża oraz karmienie piersią.